MEKSİKALI TÜRK AİLE TARAFINDAN İŞLETİLEN TÜRKİYE’NİN TEK GERÇEK MEKSİKA RESTORANI

CELEBRA LA TRADICION

“Meksika yerlisi” Ranchero ile Türkiye’den Meksika’ya yolculuğa hazırlanın!

Menümüzü incelemek için tıklayın

Sahip olduğu atmosferi, orjinal yemekleri ve bu lezzetlere eşlik eden Latin müzikleriyle adeta Meksika’yı Türkiye’ye taşıyan Ranchero’yu bilinen diğer Meksika restoranlarından ayıran en önemli özellik, menüsünde yer alan lezzetlerde orjinal Meksika ürünlerini kullanması. Sebebi ise; Meksikalı Türk bir aile tarafından işletiliyor olması.

ORİJİNAL MEKSİKA MUTFAĞI TÜRKİYE’DE

Şubelerinde kullandığı tüm sosları kendisi üreten Ranchero, Meksika mutfağının değişmezi un ve mısır tortillasını Meksika usulü olarak misafirleriyle buluşturabilmek için de kendi tesisini kurdu. Şubelerinde sunduğu tüm tortilla çeşitlerini kendi tesisinde günlük ve taze üretip, servis ediyor. Orjinal Meksika reçetesine sadık kalarak ürettiği soslarda yine tamamen kendi karışımları baharatlar kullanılıyor.

Dilimizde “Meksika yerlisi” anlamına gelen RANCHERO, Tanyeri Gonzalez ailesi tarafından işletiliyor. Meksika’dan Türkiye’ye uzanan tutkulu bir aşk hikayesinden doğan mekan, kökleri Aztek ve Mayalara uzanan binlerce yıllık Meksika mutfağının orjinal lezzetlerini İstanbullularla tanıştırmak üzere ilk restoranını 2005 yılında Suadiye’de açtı ve kısa sürede lezzet müdavimlerinin vazgeçemediği buluşma noktası haline geldi. Meksika lezzetlerini Avrupa Yakası’na da taşımaya karar veren Ranchero, kuruluşunun 5. yıldönümünde ikinci restoranını Nişantaşı Reasürans Çarşısı’nda açtı. Suadiye’ye gelen misafirlerini daha geniş ve rahat bir ortamda ağırlamak üzere 2016 yılında Cadde’deki yeni yerine geçen RANCHERO, sevgiyle büyümesini sürdürüyor. Şehrin en iyisi Meksikalısı, bu sıcak ülkenin renkli kültürünü, sıcak ambiyansını ve muhteşem tatlarını Anadolu Yakası’nın en popüler yeme & içme ve eğlence merkezi Watergarden’a taşırken, İstanbul dışındaki ilk şubesini ise bu yıl Ankara Maidan’da açtı.

Rıza Tanyeri & Patricia Selma Gonzalez de Tanyeri

Orijinal lezzetler

Ranchero’yu bilinen diğer Meksika restoranlarından ayıran en önemli özellik, menüsünde yer alan lezzetlerde orjinal Meksika ürünlerini kullanması ve Meksikalı Türk bir aile tarafından işletiliyor olması. Ayrıca sürekli menü yenilemelerinde Meksikalı şefler ile iletişimde olup Meksika’yı Türkiye’ye taşıması.

MENÜ İÇİN TIKLAYIN

Kutlamalar için tek adres

Ranchero müdavimleri için her şey düşünüldü! Ankara Maidan şubemizde çocuklu aileler, restoranda yer alan çocuk oyun odası sayesinde, Meksika’nın orijinal lezzetlerinden oluşan bir ziyafetin tadını, keyifle çıkaracaklar.

REZERVASYON İÇİN TIKLAYIN

Günlük ve taze ürünler

Totopos (nachos cipsi) ve tortilla kendi üretimimizdir. Ranchero şubelerinde sunulan tüm ekmek çeşitleri kendi tesislerimizde günlük ve taze üretilip, servis edilmektedir. Orijinal Meksika reçetesine sadık kalarak ürettiğimiz soslarımız da tamamen kendi karışımlarımızdan olan baharatlar kullanılmaktadır.

ÇOK YAKINDA…
BU TACO DENEYİMİNE BAYILACAKSINIZ

Başka yerde olmayan lezzete var mısın?

Cajun baharatına panelenip kızartılan çıtır tavuk parçaları, chipotle dip sos, chili reçeli, rende beyaz peynir, kurutulmuş sebze baharatı ve taze soğan ile hafif acılı.

HAYDİ MENÜYE GÖZ ATIN

Basından Ranchero yansımaları…

FOOD MOOD DERGİSİ

Ranchero; Meksikalı Vegan!

Şehrin Meksikalısı Ranchero’nun menüsünde, vegan misafirlerin beslenme tarzlarından ve damak tadından taviz vermeden gönül rahatlığıyla yiyebilecekleri özel lezzetler yer alıyor.

FOOD IN LIFE

Şehrin Meksikalısı Ranchero’dan birbirinden özel vegan lezzetler!

GASTRONOMİ TURKEY

Meksikalı Vegan

BISTEC ALA PARILLA

Günlere Özel Promosyonlar

EN ÇOK TERCİH EDİLEN TACOLAR

TACOS CON RAJAS

Taco baharatı ile sotelenen et veya tavuk, kültür mantarı, eritilmiş peynir, rajas, demiglas sos, karamelize soğan, sour cream ve taze soğan.

Tavuk: ₺39,50 / Et: ₺48,50

TEMPURA SHRIMP TACOS

₺49,50
₺49,50

Özel baharatlarımız ile hazırlanan tempura hamuruna panelenip kızartılan karides, yeşillik, rancho dip sos, pico de gallo, avokado sos, eritme peynir ve jalapeño biber.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN SPESİYALLER

FAJITA

Karamelize soğan ve renkli biberler üzerinde tercihinize göre bonfile et, tavuk veya combo yanında Ranchero sos, charros, peynir, guacamole ve tortilla.
Tavuk: ₺49,50 / Combo: ₺68,50
Et: ₺78,50

PICANTE POLLO

₺49,50
49,50

Kızgın döküm tava içerisinde tütsülenmiş jalapeño biber, cayanne biberi, isli paprika, chili sos, dana füme, kurutulmuş domates, adobo baharatı ile sotelenen tavuk bonfilesi yanında ızgara mısır koçanı, çeşnili patates kızartması, cheddar peynir, sour cream, ızgara brokoli ve tortilla ile acılı.

EN ÇOK TERCİH EDİLEN KOKTEYLLER

MARGARITA

₺58
₺58

Sierra Tekila, Cointreau, Lime, Limon Suyu

HIBISCUS PASSION Margarıta

₺62
₺62

Sierra Tekila, Cointreau, Hibiscus, Passion, Sweet Sour